• gisplay.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nagrodzone za system GISCOVID-19

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa otrzymało światową nagrodę SAG (Special Achievement in GIS) za system GISCOVID-19, który został rozwinięty w system GISBN „Bezpieczeństwo Narodowe”.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nagrodzone za system GISCOVID-19

Special Achievement in GIS to nagroda przyznawana przez Esri za wybitne osiągnięcia w obszarze geoinformacji dla użytkowników systemu ArcGIS, którzy wykazali się innowacyjnością oraz kreatywnością w wykorzystaniu oprogramowania GIS. Każdego roku nominowanych do otrzymania nagrody jest tysiące użytkowników systemu ArcGIS.

- Wyróżnienie to jest szczególnie cenne z uwagi na to, że zostaliśmy wybrani spośród tysięcy nominowanych użytkowników na całym świecie” -- powiedziała Beata Janowczyk, Koordynator tworzenia i utrzymania systemu GISBN Bezpieczeństwo Narodowe, Szef Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Celem stworzonego przez RCB systemu geoinformacyjnego było przede wszystkim wsparcie decydentów w procesie podejmowania decyzji poprzez budowanie świadomości sytuacyjnej. To także element budowania odpornego na katastrofy społeczeństwa poprzez publikowanie aktualnej informacji o rozwoju sytuacji kryzysowej.

System GISBN Bezpieczeństwo Narodowe to efekt współpracy wielu środowisk, zarówno administracji rządowej, w tym KPRM, MZ wraz z CeZ, MEiN oraz resortu obrony narodowej, w tym NCBC, obecnie DKWOC, WOT, ORO oraz SRG, a także służb KGPSP, KGSG i KG Policji. Jest to także przykład współpracy administracji ze światem nauki w tym z CIK CBK PAN oraz ICM UW. Systemu nie byłoby także gdyby nie wsparcie finansowe MSWiA.

Źródło: RCB/Facebook

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser