W Lublinie zakończono modernizację EGiB
W Lublinie zakończyły się prace w terenie przy modernizacji ewidencji gruntów oraz budynków (EGiB). Zmiany już naniesione zostały w dokumentacji. Teraz, od najbliższego poniedziałku (6 marca), mieszkańcy mogą zapoznać się z opracowanym projektem operatu opisowo-kartograficznego oraz zgłosić do niego uwagi.
Objęta modernizacją powierzchnia Miasta Lublin dotyczyła wybranych nieruchomości spośród łącznie ponad 14,7 tys. ha terenów zabudowanych i zurbanizowanych, użytków rolnych i terenów zadrzewionych i zakrzewionych. Aktualizacja obejmowała przede wszystkim tereny aktywności gospodarczych, mieszkaniowe jednorodzinne i rolnicze. Nie stwierdzono zmian na terenie osiedli mieszkaniowych zabudowanych blokami. Geodeci zmierzyli w terenie konkretne, wyselekcjonowane na podstawie ortofotomapy miejsca, zaś zaktualizowane informacje posłużyły następnie do opracowania wyłożonego obecnie projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków (EGiB). Dane geodezyjne które są w nim zawarte obejmują m.in. informacje o arkuszach, obrębach i numerach geodezyjnych działek, o granicach działek, punktach adresowych, ulicach, rodzaju użytków gruntowych i własności gruntów. Oprócz tego zawierają dane o budynkach, m.in. ich adres, funkcje, liczbę kondygnacji oraz rok budowy lub modernizacji.
Projekt operatu opisowo-kartograficznego zostanie wyłożony w dniach 6-24 marca, w godzinach od 8.00 do 15.00, w siedzibie Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14, pokój nr 1206A (12 piętro). Projekt operatu będzie także udostępniony od 6 marca w Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Lublin (https://lublin.eu/lublin/sipl/lublin-2d/). Zapoznanie się z projektem operatu będzie możliwe poprzez wybór kompozycji: dane geodezyjne.
Mieszkaniec, którego dotyczą dane zawarte w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może podczas wyłożenia zgłosić uwagi, co pozwoli wyjaśnić niezgodności ze stanem faktycznym, a także usunąć ewentualne błędy i omyłki. Urząd rozpatrzy zgłoszone uwagi (przyjęte lub odrzucone), a następnie dane z projektu operatu opisowo-kartograficznego znajdą się w bazie danych ewidencji gruntów i budynków.
Źródło: UM Lublina