Specjalista inżynieryjno-techniczny w Zespole Inwentaryzacji i Raportowania Emisji – analizy przestrzenne i statystyczne (Warszawa)

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ PIB) zatrudni osobę do pracy na stanowisko:

Młodszego specjalisty/ specjalisty / starszego specjalisty inżynieryjno-technicznego w Zespole Inwentaryzacji i Raportowania Emisji (ZIiRE) Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE)

Miejsce pracy:

Instytut Ochrony Środowiska –Państwowy Instytut Badawczy

  1. Chmielna 132/134, Warszawa

Wymiar etatu: cały etat

Zakres obowiązków:

Przygotowanie analiz i opracowań dotyczących emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do powietrza, w tym:

  • wykonywanie oszacowań emisji zanieczyszczeń do powietrza (dalej emisje),
  • wykonywanie analizy wrażliwości w inwentaryzacji emisji,
  • opracowywanie rozkładów przestrzennych emisji,
  • udział w opracowywaniu projekcji emisji,
  • analiza i interpretacja trendów emisji,
  • konsultowanie założeń i wyników związanych z budową i wykorzystywaniem modeli prognostycznych dotyczących aktywności źródeł oraz emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do powietrza.

Wymagania obligatoryjne:

  • znajomość zagadnień związanych z wykonywaniem analiz statystycznych i przestrzennych,
  • znajomość oprogramowania, w szczególności do zbierania, analizy i przetwarzania przestrzennych danych statystycznych/teledetekcyjnych, np. ArcGIS, QGIS, R, python,
  • posiadanie wykształcenia wyższego (mgr, mgr inż.) na jednym z następujących kierunków: fizyka, geofizyka, matematyka, statystyka, ekonometria, badania operacyjne, informatyka, geoinformatyka, inżynieria/ochrona środowiska, geologia, geografia, geodezja,
  • biegła znajomość pakietu MS Office,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (mile widziane potwierdzenie certyfikatami, publikacjami lub wystąpieniami publicznymi).

Wymagania dodatkowe (nieobligatoryjne):

  • minimum roczne doświadczenie zawodowe związane z pracą na dużych zbiorach danych, wykonywaniem analiz statystycznych i/lub przestrzennych, modelowaniem,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą szeregów czasowych (prognozowaniem) oraz modelowaniem współzależności zjawisk,
  • znajomość zagadnień dotyczących szacowania emisji gazów cieplarnianych lub/i zanieczyszczeń do powietrza,
  • autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych,
  • doświadczenie w prezentowaniu wyników badań w postaci wystąpień oraz posterów  na konferencjach, także międzynarodowych,
  • doświadczenie w pracy w projektach badawczych finansowanych ze środków NCBR lub Komisji Europejskiej,
  • znajomość drugiego języka obcego,
  • umiejętność analitycznego myślenia, rzetelność i wysoka dbałość o jakość i terminowość wykonywanych zadań, wysoka kultura osobista,
  • umiejętność pracy w zespole i umiejętność szybkiego uczenia się.

Oferujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • aktywne wsparcie rozwoju zawodowego, w tym możliwość realizacji ambicji naukowych oraz awansu naukowego,
  • możliwość uczestnictwa w tworzeniu rozwiązań na rzecz wdrażania efektywnej polityki ochrony klimatu i powietrza,
  • pracę w międzynarodowym środowisku ekspertów,
  • dofinansowanie do karty sportowej i pakietu opieki medycznej.

Prosimy o zamieszczenie w CV następującej klauzuli:

„Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji nr ogłoszenia: DO.1110.30-KO.2019 na stanowisko młodszego specjalisty/ specjalisty /starszego specjalisty inżynieryjno-technicznego w Zespole Inwentaryzacji i Raportowania Emisji w KOBiZE przez administratora, którym jest Instytut Ochrony Środowiska –Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 5/11D, 00-548 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000032034, NIP5250007307 REGON001240700. W imieniu IOŚ-PIB działa Dyrektor Instytutu”

Aplikacje niezawierające powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane w procesie rekrutacji i zostaną zniszczone niezwłocznie.

Prosimy o wyrażenie zgody na kontakt z Państwa poprzednimi pracodawcami, w celu sprawdzenia informacji zawartych w przedkładanej dokumentacji, w tym referencji.

Aplikacje kandydatów do pracy zawierające braki lub otrzymane po terminie, nie będą rozpatrywane w procesie rekrutacji i zostaną zniszczone niezwłocznie.

Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.

IOŚ-PIB zastrzega sobie możliwość odstąpienia od przeprowadzonego naboru na każdym etapie i bez podania przyczyny. Informujemy, że na rozmowę kwalifikacyjną zaprosimy tylko wybranych kandydatów.

Administratorem  danych osobowych jest IOŚ-PIB z siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 5/11D, 00-548 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000032034. W imieniu IOŚ-PIB działa Dyrektor Instytutu.

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu wzięcia przez Panią/Pana udziału w procesie rekrutacji w IOŚ-PIB na stanowisko określone w powyższym ogłoszeniu. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych oraz wzory dokumentów i oświadczeń dostępne są na stronie internetowej: http://www.ios.org.pl/bip2/index.php?id=1047