Specjalista do spraw geoinformacji (Szczecin)

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie poszukuje kandydatów na stanowisko:

Specjalista do spraw geoinformacji w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

  • Prowadzenie, aktualizacja bazy danych GIS dotyczące form ochrony przyrody (w szczególności Centralny Rejestr Form Ochrony Przyrody), zagospodarowania przestrzennego i ocen oddziaływania na środowisko oraz pozyskiwanie danych do ww. baz od organów administracji samorządowej i rządowej w celu wykonywania obowiązków statutowych RDOŚ w Szczecinie
  • Weryfikacja i przygotowywanie załączników m.in. z opisem przebiegu granic oraz mapami do projektów zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie dotyczące rezerwatów przyrody, obszarów Natura 2000 i ochrony gatunkowej zwierząt, roślin i grzybów oraz przygotowywanie i weryfikacja wniosków o wprowadzenie zmian w standardowych formularzach danych obszarów Natura 2000 w celu wykonywania obowiązków statutowych RDOŚ w Szczecinie.
  • Tworzenie zasobów danych przestrzennych, zestawien i analiz oraz opracowywanie map tematycznych w celu realizacji ustawowych zadań Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie, a w szczególności spraw związanych z udostępnianiem społeczeństwu informacji o środowisku i jego ochronie w celu realizacji ustawowych praw społeczeństwa oraz projektów związanych z pozyskiwaniem funduszy ze źródeł zewnętrznych.
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi Regionalnej Dyrekcji w celu gromadzenia i publikacji informacji przestrzennej o charakterze merytorycznym.
  • Koordynacja w zamieszczaniu informacji przestrzennej na stronach internetowych oraz przygotowywanie materiałów informacyjnych, zestawien zbiorczych wyników analiz o charakterze merytorycznym dla komunikacji w celu budowania zaufania społeczeństwa względem RDOŚ w Szczecinie.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • Wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe: 1 rok w pracy w administracji publicznej w obszarze ochrony przyrody, leśnictwa lub środowiska
  • • znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo Ochrony Środowiska, o dostępie do informacji publicznej, o ochronie przyrody, o infrastrukturze informacji przestrzennej, o zagospodarowaniu przestrzennym, • znajomość systemów informatycznych, operacyjnych i aplikacji WINDOWS MS Office, • znajomość specyfikacji systemów GIS, • znajomość formatów danych przestrzennych.
  • przeszkolenie ze znajomości systemów informacji przestrzennej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

WYMAGANIA DODATKOWE

  • Wykształcenie: wyższe profilowane z zakresu ochrony środowiska, rolnictwa, przyrody, leśnictwa, informatyczne lub geodezyjne
  • doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy w zakresie prowadzenia bazy danych przestrzennych
  • przeszkolenie z budowy i funkcjonowania programów komputerowych
  • znajomość oprogramowania EWMAPA, MAPINFO, Arc GIS. • komunikatywność, • umiejętność pracy w zespole • umiejętność organizacji pracy i stanowiska pracy.

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

  • Dokumenty należy złożyć do: 30.07.2018
  • Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie ul. Firlika 20; 71 - 637 Szczecin
    z dopiskiem (konkurs do WOPN-ON- geoinformacja)