Stanowisko ds. GIS (Karlino)

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty poszukuje osoby na stanowisko ds. GIS.

1. Nazwa stanowiska i wymiar czasu pracy

  • stanowisko ds. GIS,
  • 1 etat

2. Nazwa i adres jednostki:

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, ul. Szymanowskiego 17, 78-230 Karlino.

3. Wymagania niezbędne:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
  • wykształcenie wyższe (preferowany kierunek/specjalność geoinformacja, geoinformatyka, geodezja, informatyka),
  • doświadczenie zawodowe w branży GIS,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
  • znajomość różnorodnych rozwiązań webGIS, szczególnie wykorzystywanych w JST
  • znajomość oprogramowania GIS - Desktop: ArcGIS Desktop, Quantum GIS; Server –ArcGIS Server,
  • znajomość systemów operacyjnych Windows oraz pakietów biurowych Microsoft Office, OpenOffice oraz oprogramowania: AutoCad i Corel,
  • umiejętność pracy z bazami danych PostgreSQL,
  • umiejętność pozyskiwania i przetwarzania danych oraz prowadzenia ich aktualizacji i edycji w systemie informacji przestrzennej,
  • umiejętność pracy z dokumentacją techniczną (również w języku angielskim),
  • wiedza o obowiązkach gmin i miast w zakresie prowadzenia ewidencji i rejestrów

4. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • realizowanie projektów związanych z elektronicznym usprawnianiem funkcjonowania urzędów zrzeszonych w Związku i obsługi interesantów,
  • rozbudowa i administracja Systemem Informacji Przestrzennej Związku,
  • administracja i ewidencja kontami użytkowników systemów informatycznych,
  • pozyskiwanie i przetwarzanie danych GIS (wektoryzacja, konwersja, kalibracja),
  • redakcja map,
  • wykonywanie analiz przestrzennych
  • dostosowywanie systemu do potrzeb użytkowników
  • prowadzenie szkoleń dla pracowników urzędów gmin i miast z oprogramowania ArcGIS Desktop i QuantumGIS oraz webowej aplikacji mapowej

5. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:

  • komunikatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • zaangażowanie,
  • kreatywność, samodzielność,
  • wysoka kultura osobista,
  • dyspozycyjność,
  • mile widziana znajomość obowiązków gminy w zakresie prowadzenia ewidencji i rejestrów,
  • mile widziane posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Osoba zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. GIS, podejmująca pracę po raz pierwszy na stanowisku urzędniczym w samorządowych jednostkach organizacyjnych w celu teoretycznego i praktycznego przygotowania pracownika do należytego wykonywania obowiązków służbowych zostanie skierowana do służby przygotowawczej na okres 3 miesięcy zakończonej egzaminem( art. 19 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458)

6. Wymagane dokumenty:

  • życiorys (CV)
  • list motywacyjny
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie
  • kwestionariusz osobowy
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach zawodowych,
  • oświadczenie o niekaralności,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • dokumenty potwierdzające staż pracy (świadectwa pracy)
  • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy na wyżej wymienionym stanowisku.

7. Termin, miejsce i sposób składania dokumentów:

8. Dodatkowe informacje:

Aplikacje, które wpłyną do Biura Związku po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

9. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) oraz na tablicy ogłoszeń Biura Związku .

10. Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej), powinny być opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 142, poz. 1593 z późn. zm.).