Specjalista ds. teledetekcji satelitarnej (Warszawa, Gdańsk)

Wasat Sp. z o.o. jest firmą działającą w branżach kosmicznej i geoinformatycznej, budującą usługi i rozwiązania w oparciu o teledetekcję satelitarną, systemy informacji przestrzennej, techniki nawigacji i IT.

Poszukujemy nowych pracowników do zespołu w związku z uzyskaniem kolejnych kontraktów, szybkim rozwojem rynku, na którym oferujemy nasze usługi, oraz dużymi możliwościami, jakie stwarza członkostwo Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Dołącz do nas, jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu bardzo ciekawych, nowoczesnych rozwiązań i aplikacji na zlecenie renomowanych klientów, w międzynarodowych konsorcjach projektowych.

Miejsce pracy: Warszawa lub Gdańsk

Zadania:

  • pozyskiwanie oraz kompleksowe przetwarzanie i analizowanie optycznych zobrazowań satelitarnych oraz innych danych teledetekcyjnych;
  • tworzenie nowych produktów i usług na podstawie danych teledetekcyjnych (m.in. poprzez opracowywanie algorytmów i modeli);
  • analizy danych w systemach informacji przestrzennej;
  • aktywny udział w projektach badawczo-rozwojowych w dziedzinie teledetekcji satelitarnej;
  • rozwijanie komercyjnych usług geoinformatycznych bazujących na zobrazowaniach satelitarnych;
  • udział w przygotowywaniu wniosków projektowych B+R oraz dokumentacji przetargowej;
  • prezentacja i rozpowszechnianie wyników prac (konferencje, targi, sprawozdawczość w projektach itp.).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe na kierunku teledetekcja, geoinformatyka, geodezja, systemy GIS, kartografia, geografia;
  • potwierdzone praktyką zawodową umiejętności w zakresie przetwarzania i interpretacji multispektralnych zobrazowań satelitarnych lub lotniczych;
  • dobra znajomość oprogramowania umożliwiającego analizę danych satelitarnych (np. ENVI, ERDAS IMAGINE, SNAP);
  • dobra znajomość oprogramowania umożliwiającego analizy GIS (np. ArcGIS, QGIS);
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz tworzenia raportów i sprawozdań;
  • motywacja do szybkiego uczenia się i poszerzania kompetencji;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

  • doświadczenie w tworzeniu serwisów geoinformacyjnych bazujących na zobrazowaniach satelitarnych i innych danych przestrzennych;
  • doświadczenie w dziedzinie satelitarnej teledetekcji radarowej (SAR);
  • doświadczenie w zakresie zastosowania teledetekcji w rolnictwie i/lub ochronie środowiska;
  • znajomość IDL lub narzędzi open source (SNAP, GDAL, GeoServer i inne);
  • umiejętność tworzenia aplikacji GIS (GDAL, ArcGIS, QGIS, Sextante, GRASS);
  • doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów badawczo-rozwojowych (ESA, H2020 itd.).

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności, doświadczenia i zaangażowania;
  • bardzo ciekawą i kreatywną pracę;
  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego;
  • życzliwą i spokojną atmosferę pracy;
  • pakiet prywatnej opieki medycznej;
  • uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach, kursach językowych.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Wasat Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”.