wielkanoc baner

Specjalista ds. pozyskiwania i analizy danych skanowania laserowego (Sękocin Stary)

Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym ogłasza konkurs na stanowisko:

Specjalista ds. pozyskiwania i analizy danych skanowania laserowego do Zakładu Zarządzania Zasobami Leśnymi IBL w Sękocinie Starym

Konkurs przeprowadzany zostaje w związku z realizacją projektu Life+ ForBioSensing PL „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • edycja i przetworzenia danych lotniczego i naziemnego skanowania laserowego,
  • wykonywanie zaawansowanych analiz przestrzennych z wykorzystaniem danych skanowania laserowego,
  • pozyskiwanie danych naziemnego skanowania laserowego i zdjęć hemisferycznych w terenie,
  • modelowanie baz danych,
  • prezentowanie wyników badań (wystąpienia konferencyjne, przygotowywanie prezentacji multimedialnych i posterów),
  • tworzenie i edycja map w systemach GIS,
  • wykonywanie podstawowych klasyfikacji obrazów teledetekcyjnych,
  • obsługa GPS, naziemnego skanera laserowego, aparatu cyfrowego i innych urządzeń wykorzystywanych w gromadzeniu danych terenowych, praca w terenie z mapą i kompasem,
  • przygotowywanie raportów zbiorczych, podsumowujących różnego rodzaju działania projektowe w zakresie geomatyki,
  • udział w opracowywaniu publikacji naukowych.

WYMAGANIA:

  • biegła znajomość języka angielskiego, potwierdzona np. certyfikatami, wystąpieniami, studiami, bądź publikacjami anglojęzycznymi,
  • biegła znajomość pakietu MS Office (Excel, Power Point, Word),
  • znajomość programów: TerraSolid i/lub LasTools i/lub Oplas w stopniu zaawansowanym,
  • znajomość oprogramowania ArcGIS i/lub QGIS w stopniu zaawansowanym,
  • znajomość programów teledetekcyjnych w stopniu podstawowym,
  • umiejętność korzystania z publikacji naukowych i ich wykorzystania w pracach projektowych,
  • umiejętność tworzenia raportów i sprawozdań,
  • rzetelność, zaangażowanie i samodzielność,
  • prawo jazdy kat. B,
  • wykształcenie wyższe II stopnia.

MILE WIDZIANE:

  • doświadczenie w pracy w projekcie LIFE+ lub innym projekcie finansowanym ze środków KE,
  • podstawowa znajomość statystyki i metod analizy danych,
  • doświadczenie w pracy przy zbieraniu przyrodniczych danych terenowych,
  • doświadczenie w leśnictwie lub ochronie przyrody.

KORZYŚCI:

  • umowa w celu zastępstwa, przewidywany okres zatrudnienia do 17 miesięcy,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • praca w interdyscyplinarnym zespole naukowym,
  • kontakty z międzynarodowym środowiskiem naukowym,
  • różnorodność wykonywanych zadań,
  • możliwość skorzystania z dodatkowego pakietu medycznego,
  • możliwość skorzystania z transportu pracowniczego z centrum Warszawy,
  • możliwość skorzystania z pakietu „Kultura i Sport”,
  • możliwość rozwoju naukowego.

Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy na potrzeby niezbędne do realizacji procesu rekrutacji oraz zgodę na przetwarzanie tych danych także po zakończeniu procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926)” .