logo gisplay

Smartfon z Galileo? Sprawdź jakie urządzenia i aplikacje korzystają już z europejskiego systemu nawigacji

Europejska Agencja GNSS (GSA) zaktualizowała stronę UseGalileo.eu, na której dostępny jest katalog produktów i usług wykorzystujących europejski system nawigacji Galileo.

W grudniu 2016 r. zostały ogłoszone pierwsze operacyjne usługi Galileo. Od tego czasu europejskie satelity dostarczają użytkownikom informacji globalnego pozycjonowania, nawigacji, pomiaru czasu i mogą być używane na całym świecie w połączeniu z innymi systemami GNSS. W ramach przygotowań do pierwszych usług Galileo, wiele firm stworzyło kompatybilne produkty, takie jak systemy układów scalonych, odbiorniki i moduły, które są już dostępne na rynku. Jak podaje GSA, w ciągu ostatnich dwóch lat na rynku pojawiło się ponad 60 modeli smartfonów gotowych na korzystanie z europejskiego systemu. Ale odbiorniki Galileo znajdziemy nie tylko w telefonach. Wykorzystywane są już w wielu aplikacjach i urządzeniach, instalowanych w samolotach, pociągach, dronach czy samochody. Na przykład od kwietnia 2018 r. wszystkie nowe auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w odbiornik Galileo.

Aktualny katalog produktów i usług wykorzystujących europejski system nawigacji znajdziemy na stronie www.usegalileo.eu/PL/. Rozszerzona strona internetowa zawiera nowe kategorie obejmujące np. internet rzeczy, lotnictwo, żeglugę morską czy pomiar czasu.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018