logo gisplay

Aplikacja Kasprowy Wierch nagrodzona

Aplikacja "Kasprowy Wierch - PKL" otrzymała główną nagrodę i statuetkę Mobile Trends Awards w kategorii Podróże i turystyka.

Przewodnik mobilny stworzyła firma Amistad dla Polskich Kolei Linowych. Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych, w tym roku przyznane po raz szósty. - Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca rok do roku jest doceniana w tym renomowanym konkursie - mówi Mateusz Zaręba, współwłaściciel firmy Amistad. - Tym razem zdobyliśmy aż trzy nominacje do nagrody. Doceniono aplikację mobilną Kraków Airport oraz stronę www.krakow.travel, a przewodnik mobilny Kasprowy Wierch - PKL zwyciężył w kategorii turystycznej, w której się specjalizujemy - dodaje.

Aplikacja „Kasprowy Wierch - PKL” to oryginalny przewodnik po okolicach tatrzańskiego szczytu, który pozwoli zaplanować wycieczkę oraz głębiej poznać piękno i atrakcje regionu. Autorzy proponują siedem tras pieszych obejmujących znaczną część polskich Tatr, wraz z profilem wysokościowym i dokładnymi informacjami o szlakach, długości przejścia i poziomie trudności. Każda trasa zaznaczona jest na mapie offline, a dzięki technologii GPS turysta widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję. Funkcja AR (augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) pozwala zobaczyć jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Audioprzewodnik przybliża historię i funkcjonowanie kolejki oraz opowiada o panoramie oglądanej z wagonika. Urozmaiceniem jest quest „Na Kasprowy szlakiem historii i przyrody” oraz mnóstwo quizów i ciekawych artykułów o Tatrach. Panorama 3D, stanowiąca interface aplikacji, przedstawia widok rozciągający się z Kasprowego Wierchu i pomaga zidentyfikować najważniejsze tatrzańskie szczyty. Aplikacja pokaże nam także aktualne warunki pogodowe na dolnej i górnej stacji kolejki.

Przewodnik mobilny dostępny jest w języku polskim i angielskim na urządzenia z systemem Android i iOS.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment