logo gisplay

Co nasz czeka na Intergeo 2018?

Intergeo 2017 w Berlinie W dniach 16-18 października 2018 r. we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja targów Intergeo. Co nasz czeka w tym roku?

Intergeo jest powszechnie uważane za główne miejsce spotkań branży geoprzestrzennej. Każdy, kto uczestniczył w tym wydarzeniu, zdaję sobie sprawę ze skali wydarzenia, które corocznie przyciąga ponad 17 tysięcy zwiedzających z różnych zakątków globu. Intergeo to doskonała okazja by zetknąć się z najnowszymi technologiami, zobaczyć, dotknąć, przetestować, a przede wszystkim porozmawiać i być może nawiązać biznesową współpracę. Chętnych nie zabraknie. To ponad 550 wystawców z 30 krajów świata. Zobaczymy zapewne nowości z dziedziny fotogrametrii, skaningu laserowego i modelowania 3D, ale także geodezyjny sprzęt pomiarowy, odbiorniki GNSS, kamery lotnicze czy oprogramowanie do przetwarzania i wykorzystywania danych geoprzestrzennych. Nie zabraknie też zagadnień dotyczących big data oraz modelowania BIM. Natomiast podczas konferencji zaplanowano 200 wystąpień, zarówno przedstawicieli administracji, jak i technicznych ekspertów.

Jednak Intergeo to nie tylko targi i konferencja ale także wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest Interaerial Solutions poświęcone wyłącznie bezzałogowcom. Ponadto w tym roku we Frankfurcie dzień przed Intergeo (15 października), odbędzie się po raz pierwszy EUROPEAN DRONE SUMMIT (EDS2018) -  wydarzenie to zapowiadane jest jako największa europejska konferencja dotycząca bezzałogowców.

Kolejnym wydarzeniem będzie forum Smart City Solutions, które ma być miejscem prezentacji rozwiązań GIS na potrzeby budowy tzw. inteligentnych miast oraz  platformą zachęcającą do dialogu między dostawcami rozwiązań smat city a włodarzami miast. Oprócz około 50 prezentacji, bardzo ważnym elementem Smart City Solutions będzie powierzchnia wystawiennicza, gdzie swoje produkty i usługi zaprezentuje ponad 70 wystawców.

Podczas tegorocznej edycji Intergeo nie zabraknie reprezentacji z Polski:

 • Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A. – wysoki poziom i szerokie spektrum usług geodezyjnych przedstawiają na Intergeo niezmiennie od ponad dwóch dekad;
 • MSP - oferuje systemy bezzałogowe oraz usługi wykonywane z użyciem BSL (fotogrametria, obserwacja, monitoring, itp.);
 • FlyTech UAV– małopolska firma specjalizująca się w produkcji, a także wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych latających systemów bezzałogowych, m.in. UAV Bridge;
 • MGGP Aero - wiodąca firma w Polsce oferująca zdjęcia lotnicze i ortofotomapy;
 • VIMAP - spółka należąca do Grupy MGGP oferująca usługi fotgrametryczne i skaningu lotniczego z zakresu inspekcji infrastruktury;
 • Opegieka - wiodąca firma geoinformatyczna w Polsce;
 • GISonLine - wdrożenia systemów GIS, modelowanie procesów oraz migracja i pozyskiwanie danych, realizacja projektów w wielu różnych sektorach gospodarki: telekomunikacja, wodociągi, energetyka, obrona narodowa, administracja publiczna i ochrona środowiska.

Informacje praktyczne:

 • Miejsce: Messe Frankfurt, wejście Portalhaus, Hala 12, Ludwig-Erhard-Anlage 1, D-60327 Frankfurt am Main
 • Termin: 16-18 października, w godz. 9-18;
 • Bilety: jednodniowy - 35 euro, trzydniowy - 90 euro (ceny przy zakupie przez Internet);
 • Strona internetowa: www.intergeo.de

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018