logo gisplay

I spotkanie użytkowników QGIS za nami

I spotkanie użytkowników QGIS W ubiegłym tygodniu (19 czerwca) na Politechnice Krakowskiej odbyło się pierwsze ogólnopolskie spotkanie użytkowników QGIS. Wydarzenie zgromadziło około 100 uczestników.

Spotkanie otworzył gospodarz - Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, dr hab.inż. Stanisław M.Rybicki. Po powitaniu uczestników wręczył oficjalne certyfikaty projektu QGIS najlepszym studentom wydziału, kończącym w tym semestrze zajęcia z przedmiotu Systemów Informacji Przestrzennej. Całość tych zajęć oparta jest na programie QGIS, zaś Politechnika Krakowska jest pierwszą uczelnią w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, które uzyskały prawo certyfikowania swoich zajęć.

O tym co nowego w QGIS 3 opowiedział Borys Jurgiel. Natomiast Robert Szczepanek przedstawił obszary zastosowania oprogramownia, a Michał Drożdż z GIS Support podczas swojej prezentacji przekonywał dlaczego warto wybierać QGIS.

I spotkanie użytkowników QGIS

Tematyka i forma prezentacji była bardzo zróżnicowana. Prezentacje poświęcone były m.in. tematyce wodnej czy wykorzystaniu programu QGIS przez przyrodników.

Jakub Jagiełło (Orange Polska) przedstawił bardzo kompleksową koncepcję wykorzystania QGIS przy planowaniu i projektowaniu sieci światłowodowych. Karol Stós i Marcin Bartosik (PGE Energia Ciepła S.A.), prezentując wykorzystanie QGIS w branży ciepłowniczej, nie tylko komplementowali projekt QGIS, ale również wskazywali obszary problematyczne.

Sławomir Bienias (GIS and FLY) przekazał swoje doświadczenia z budowy portalu mapowego. W trakcie wieczornego spotkania na Kazimierzu spore zainteresowanie wzbudził temat danych OpenStreetMap, prezentowany przez Mateusza Koniecznego (OSM) oraz wizualizacji zabudowy Krakowa, prezentowany przez Klaudię Dybaś (Politechnika Krakowska).

Większość prezentacji można już pobierać ze strony imprezy

Bardziej szczegółowa relacja na blogu http://quantum-gis.pl/

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018