Program I spotkania użytkowników QGIS

Znany jest już szczegółowy program I spotkania użytkowników QGIS, które odbędzie się 19 czerwca 2018 r. na Politechnice Krakowskiej.

Jak zapewniają organizatorzy w programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno osoby zaczynające przygodę z systemami informacji przestrzennej, jak i programiści zajmujący się zawodowo geoinformacją. Zaprezentowane zostaną praktyczne zagadnienia związane z wykorzystaniem programu QGIS oraz przedstawione zostaną nowości z wersji 3. 

Program

9:00 - 10:45 sesja 1

  • Powitanie i rozpoczęcie spotkania - dr hab.inż. Stanisław M. Rybicki (Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Politechnika Krakowska)
  • O projekcie QGIS - MIlena Nowotarska (Polska grupa użytkowników QGIS)
  • Co nowego w QGIS 3 - Borys Jurgiel (QGIS)
  • Obszary zastosowań QGIS - Robert Szczepanek (Politechnika Krakowska; QGIS Polska)
  • Dlaczego QGIS - Michał Drożdż (GIS Support)

11:00 - 12:30 sesja 2

  • Planowanie i projektowanie sieci światłowodowych (FTTH) w QGIS - Jakub Jagiełło (Orange Polska)
  • Wykorzystanie QGIS w rozwoju rynku ciepła i efektywności energetycznej - Karol Stós, Marcin Bartosik (PGE Energia Ciepła S.A.)
  • QGIS w wodociągach - 10 lat doświadczeń z Opola - Sebastian Radzimski (Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.)

12:45 - 14:15 sesja 3

  • Projekt OpenStreetMap - dane z którymi możesz - Daniel Koć, Mateusz Konieczny (OpenStreetMap)
  • Shapefile, GeoPackage czy PostGIS - Marta Woławczyk (QGIS Polska)
  • QGIS w badaniach przyrodniczych - Alina Gerlée (Uniwersytet Warszawski)
  • Portal mapowy jako narzędzie wspomagające prace nad projektem - Sławomir Bienias (GIS and FLY)

14:30 - 15:30 "szybka gadka"

  • Wizualizacja zróżnicowania zabudowy Krakowa - Klaudia Dybaś (Koło Naukowe Szuwarek, Politechnika Krakowska)
  • Georeferencja w QGIS - Paulina Kowal (Koło Naukowe Szuwarek, Politechnika Krakowska)
  • Katarzyna Szondelmejer - Badania wybiorczości środowiskowej żubrów
  • Wyznaczenie kilometraża globalnego dla dowolnego punktu mapy względem systemu referencyjnego na przykładzie wdrożenia w GDDKiA Zielona Góra (PostGIS + QGIS) - Adrian Bocianowski (Lehmann + Partner Polska)
  • Wykorzystanie wtyczki SCP (Semi-Automatic Classification Plugin) w badaniach siedliskowych gadów - Aleksandra Kolanek (Towarzystwo Herpetologiczne NATRIX; Uniwersytet Wrocławski, Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego)
  • Zastosowanie QGIS do pomiarów terenowych z użyciem tabletu i zewnętrznego odbiornika GPS z korekcją różnicową w czasie rzeczywistym - NaviGate_Jacek
  • Wizualizacja danych czasoprzestrzennych w QGIS z wtyczką Time Manager - Paweł Zmuda-Trzebiatowski (Politechnika Poznańska, Zakład Systemów Transportowych)
  • Zastosowanie QGIS jako platformy do masowego wprowadzania danych przestrzennych. (QGIS + PostGIS + Python) - xmaziax

19:00 Spotkanie w mieście

Więcej informacji na stronie http://www.qgis.pl/spotkania/2018/

 

Konferencje - aktualności

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser