logo gisplay

GIS Challenge 2017 - wyniki

W ubiegłym tygodniu w Lublinie odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne - GIS Challenge 2017, podczas których studenci kierunków geoinformatycznych, geodezyjnych, geograficznych oraz pokrewnych rywalizowali o miano najlepszej akademickiej drużyny w Polsce. Kto wygrał?

W zawodach startowało 38 zespołów reprezentujących 17 uczelni wyższych z 11 ośrodków akademickich z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Politechniki Wrocławskiej w składzie Monika Stepnowska, Małgorzata Dancewicz i Jakub Łuczak. Drugie miejsce zdobyli również studenci z Wrocławia - Barbara Kasieczka i Kamil Smolak z Uniwersytetu Przyrodniczego. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w składzie Sylwester Czarnecki, Kamil Karczmarczuk oraz Kamil Koziuk.

 Całą listę finalistów opublikowano na stronie gischallenge.com/

Główną ideą zawodów było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. GIS Challenge 2017 to nie tylko współzawodnictwo, to także warsztaty, prelekcje i bezpośrednie rozmowy z pracownikami firm sektorów GIS i IT oraz ze specjalistami i związanymi z największymi ośrodkami akademickimi w kraju.