logo gisplay

II Hackathon Galileo w Gdańsku

Hackathon GalileoW dniach 15–17 maja 2017 r. w Gdańsku odbędzie się druga edycja konkursu Hackathonu Galileo, gdzie programiści będą mieli zadanie stworzenie programu, który wykorzysta możliwości systemu Galileo.

Głównym założeniem Hackathonu Galileo jest wymyślenie nowatorskiego programu, który będzie wykorzystywać unikatowe możliwości oferowane przez usługi europejskiego systemu Galileo. Tematyka aplikacji może być bardzo szeroka – od rzeczywistości rozszerzonej, przez GIS i sport, po rozwiązania marketingowe, transportowe czy społecznościowe. Europejska Agencja GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i IoT (Internetu Rzeczy) oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Uczestnicy Hackathonu będą mieli dostęp do najnowszego smartfona Samsunga, który nie tylko jest gotowy na śledzenie Galileo, ale także daje deweloperom aplikacji dostęp do surowych obserwacji GNSS.

Jak wziąć udział?

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu możesz dołączyć do składu maksymalnie czterech osób lub zarejestrować się indywidualnie i utworzyć zespół na miejscu. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro w każdej z dwóch kategorii:

  • Innowacja Galileo: dla najbardziej innowacyjnych aplikacji używających Galileo jako źródła informacji o lokalizacji
  • Efekt Galileo: dla aplikacji Galileo o największym wpływie społecznym

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment