Podsumowanie XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Fotointerpretacji i Teledetekcji

Uczesntnicy XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Fotogrametrii i TeledetekcjiW dniach 24-25 września 2018 r. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się  XXIII Ogólnopolska Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji. Podczas wydarzenia wyłoniono laureatów trzech konkursów o "Złoty Piksel": na najlepszy referat, prace magisterską oraz pracę wykorzystującą dane programu Copernicus.

Konferencja pod tytułem "Współczesna teledetekcja w badaniach środowiska geograficznego" była jednym z wydarzeń związanych ze 100-leciem Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W dwudniowych obradach wzięło udział 80 osób reprezentujących 25 różnych uczelni i firm z całej Polski oraz jedną uczelnię z Niemiec.

W czasie Konferencji wygłoszonych zostało 40 referatów oraz zaprezentowano 19 posterów (streszczenia). Uczestnicy mieli także możliwość poznać fragmenty miasta w ramach wycieczki „Łódź [od]nowa”.

Na koniec Konferencji wyłoniono laureatów trzech konkursów o "Złoty Piksel": na najlepszy referat (laureatem został Andrzej Kotarba z Centrum Badań Kosmicznych PAN za referat „Pionowe zróżnicowanie zachmurzenia ogólnego nad Polską na podstawie jednoczesnych obserwacji satelitarnych lidaru CALIOP i radaru CloudSat”), najlepszą pracę magisterską (Anita Sabat-Tomala za pracę „Zastosowanie danych hiperspektralnych Hyspex do badania jakości wód Jeziora Zegrzyńskiego” napisaną pod kierunkiem pani Anny Jarocińskiej na Uniwersytecie Warszawskim) oraz na najlepszą pracę wykorzystującą dane programu Copernicus (Piotr Wężyk z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za referat ”Przeskalowywanie informacji ze zintegrowanych chmur punktów ULS i TLS w metodzie automatycznej detekcji zniszczeń lasu na obrazach Dove (Planet) oraz Sentinel-2 (ESA) w Borach Tucholskich”).

Laureaci konkursów "o Złoty Piksel" podczas XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Fotogrametrii i Teledetekcji

Elementem Konferencji były także warsztaty przeprowadzone przez: Instytut Badawczy Leśnictwa (Naziemne pomiary hiperspektralne oraz Przetwarzanie danych z lotniczego skanowania laserowego w środowisku R), firmę ProGea 4D (PlanetLabs - badaj nieustannie zmieniający się świat - wprowadzenie do teledetekcji satelitarnej na podstawie zobrazowań Planet) oraz Hexagon Geospatial (Tworzenie modeli przetwarzania danych dla geoprocesów działających w chmurze - Smart M.apps firmy Hexagon).

Organizatorami Konferencji były Oddział Teledetekcji i Geoinformatyki Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Sekcja Teledetekcji Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN oraz Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wsparcia dla Konferencji w różnej formie udzielili: ESRI Polska, Hexagon Geospatial, Instytut Badawczy Leśnictwa, INVESTGIS, ProGea 4D oraz Urząd Miasta Łodzi.

Komitet Organizacyjny XXIII OKFiT

Konferencje - aktualności

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser