logo gisplay

Wyjątkowe obchody Dnia Teledetekcji na Politechnice Warszawskiej

Rok 2017 jest szczególny dla teledetekcji i badań kosmicznych. W tym roku przypada 45. rocznica misji na Księżyc Apollo 17, swoje 45-lecie obchodzi program Landsat, mija 55 lat od nadania pierwszych sygnałów radiowych przez Sputnika-1, a na Wydziale Geodezji i Kartografii odbędzie się 15. edycja teledetekcyjnego święta.

Tegoroczne wydarzenie przygotowują Sympatycy i Członkowie Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida” wraz z Zakładem Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW.

Konferencja Naukowa z okazji obchodów Dnia Teledetekcji odbędzie się 13 grudnia 2017 roku o godzinie 9:15 w sali 4.05 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Główną tematyką konferencji będą „Trzy Oblicza Teledetekcji”, czyli trzy różne ujęcia teledetekcji – zasięgu naziemnego, lotniczego oraz satelitarnego.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się m.in. dr Anna Jarocińska z Uniwersytetu Warszawskiego, która opowie o zastosowaniu teledetekcyjnych pomiarów naziemnych w badaniach środowiska, pracownicy Astri Polska, którzy wygłoszą referat „Copernicus – nowe możliwości teledetekcji satelitarnej”, a także przedstawiciele firm MGGP Aero, Esri Polska oraz OPEGIEKA. W ramach Konferencji odbędą się również warsztaty, których uczestnicy będą mieli okazję podnieść swoje umiejętności z oprogramowań wykorzystywanych w teledetekcji.

Izabela Fijałkowska, „Geoida”

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018