Relacja z Konferencji Globemy 2017

Konferencja Globemy 2017 (fot. Globema)Duża dawka wiedzy na temat rozwiązań Globemy i Partnerów, pokazy najnowszych aplikacji zbudowanych m.in. na platformach Smallworld i Google Maps, satelita okołoziemski Dove, bolid solarny Eagle One, najnowsze modele smartfonów Samsunga i koncert Elektrycznych Gitar. Tak w skrócie wyglądała Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne 2017, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Wydarzenie inaugurowało obchody 20-lecia Globemy (firma została założona w grudniu 1997 roku). W Konferencji wzięło udział ponad 180 uczestników z 9 krajów. Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z takich firm jak: Google, GE, Planet Labs, UPC, E.ON, KPEC i Dell; nie zabrakło również wystąpień ekspertów Globemy.

Powitanie, preznetacje i koncert Elektrycznych Gitar

Pierwszego dnia Konferencji, po oficjalnym otwarciu wydarzenia, członkowie Zarządu Globemy opowiedzieli o 20 latach technologicznej żeglugi firmy i perspektywach jej rozwoju. W dalszej części sesji uczestnicy mieli okazję wysłuchać trzech prezentacji gościnnych:

  • Cloud, Big Data and Machine Learning open new application areas of Google Maps (Neil Gyte, Google)
  • New applications in remote sensing – daily earth imaging with the world’s largest satellite constellation (Blanca Payas Puigarnau, Planet Labs)
  • Disruptive Digital Energy (Gilles Prud’homme, GE Energy Connections – Software Solutions)

Dzień pełen wykładów, warsztatów i pokazów zakończyła uroczysta kolacja w położonej nad rzeką Narew restauracji Yacht Club. Na gości czekało wiele atrakcji między innymi efektowny pokaz barmański w wykonaniu rekordzisty świata w najdłuższej żonglerce – Krzysztofa Drabika. Główną atrakcją wieczoru był koncert Elektrycznych Gitar. Zespół, występujący w pełnym, 6-osobowym składzie, zagrał między innymi takie przeboje jak „Kiler”, „Jestem z miasta” czy „Dzieci”.

Konferencja Globemy 2017 (fot. Globema)

Jeszcze więcej prezentacji i pokazów

Drugiego dnia Konferencji już od rana goście mogli wziąć udział w merytorycznych prezentacjach podzielonych na dwie równoległe sesje techniczne – Asset Management oraz Location Based Services & Cloud. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi w jaki sposób aplikacje oparte na Google Maps pozwalają na podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych, jakie narzędzia zastosować, aby wesprzeć rozwój biznesu, jak osiągnąć znaczne oszczędności dzięki optymalizacji tras dojazdu i transportu towarów, czy jak efektywnie zaimplementować licencję Google Maps. Również drugiego dnia nie zabrakło prezentacji gościnnych:

  • Unified Field Service Management Solution to support both electricity and gas distribution operations at E.ON Romania (Ioan Huma, E.ON Business Services Iasi) • Make better business decisions with Google Maps and Cloud (Edward Boiling, Google)
  • Doświadczenia z integracji systemu GIS z systemem bilingowym na przykładzie KPEC Bydgoszcz (Andrzej Waruszewski, KPEC)
  • Urządzenia Rugged i realizacja zadań w terenie (Michał Kruk, Dell)

Konferencja Globemy 2017 (fot. Globema)

Co na wystawie?

W trakcie obu dni konferencji goście mogli odwiedzić wystawę, na której prezentowaliśmy rozwiązania Globemy oraz naszych Partnerów. Konferencję odwiedził również zespół z Politechniki Łódzkiej, który zaprezentował pierwszy polski bolid napędzany energia słoneczną – Eagle One. Na wystawie można było także przyjrzeć się z bliska satelicie okołoziemskiemu „Dove”, który został zaprojektowany przez amerykańską firmę założoną przez byłych naukowców NASA – Planet Labs. Satelity te poruszają się po niskiej orbicie okołoziemskiej z prędkością 7 km/s wykonując wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne Ziemi. Podczas wystawy technologii eksperci Globemy udzielali również konsultacji technicznych dotyczących między innymi takich tematów jak: instalacja, bezpieczeństwo, migracja, wydajność i administracja rozwiązań oraz architektury IT, licencjonowanie i implementacja Map Google i wiele innych.

Źródło: Globema

 

Konferencje - aktualności

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

04 marca 2024

W dniu 23 maja 2024 r. odbędzie się konferencja podsumowująca projekt pt. „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych" organizowana przez Wojskową Akademię Techniczną.

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser