logo gisplay

Samorządowcy rozmawiali o roli GIS-u w ochronie walorów przyrodniczych i kulturowych

Geodety Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert otwiera konferencjęPrzedstawiciele instytucji oraz jednostek samorządowych wzięli udział w konferencji „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego", która 1 czerwca odbyła się we Wrocławiu.

Tegoroczna, czwarta już edycja konferencji, która została zorganizowana z inicjatywy Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej oraz Geodety Województwa Dolnośląskiego Roberta Pajkerta, zgromadziła rekordową liczbę uczestników - około 200 przedstawicieli samorządów lokalnych, m.in.: 51 powiatów, miast i gmin z województwa dolnośląskiego i innych województw. Obecni byli także przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego, Urzędu Statystycznego oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Konferencję otworzyła Ewa Mańkowska - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Robert Pajkert – Geodeta Województwa Dolnośląskiego.

- Państwa liczny udział w poprzednich edycjach jak i w dzisiejszej konferencji jest dla nas dowodem, że cały czas istnieje potrzeba poszerzania wiedzy na temat wykorzystania systemów informacji przestrzennej - mówiła Ewa Mańkowska.

Wicemarszałek Ewa Mańkowska otwiera konferencję

Tematem konferencji były zagadnienia dotyczące zastosowania GIS-u w ochronie dziedzictwa przyrodniczego i zasobów kulturowych w tym: w ochronie gruntów rolnych oraz ochronie powietrza, w zarządzaniu zasobami przyrodniczymi, ochrony zabytków kultury czy w programach rewitalizacji.

Prezentacje wystąpień udostępnione zostały na stronie wgik.dolnyslask.pl

Wicemarszałek Ewa Mańkowska  gratuluje Olafowi Wysockiemu, zwycięzcy w konkursie "Dolny Śląsk na kompozycji mapowej"Podczas konferencji Wicemarszałek Ewa Mańkowska wraz z przedstawicielką organizatora III Wrocławskiego GIS Day wręczyła nagrodę za I miejsce w konkursie "Dolny Śląsk na kompozycji mapowej". Zwyciężyła praca "Skarby II wojny światowej na Dolnym Śląsku" Olafa Wysockiego, studenta Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii na kierunku Geodezja i Kartografia, Politechniki Wrocławskiej.

Organizatorzy dziękując za bardzo liczny udział w konferencji, już teraz zapraszają na kolejne spotkanie z GIS-em w ramach "Impulsu" za rok.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018