logo gisplay

Zapowiedź III edycji konferencji GIS w inżynierii środowiska

W dniu 17 maja br. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się organizowana przez Sekcję Środowiskową Studenckiego Koła Naukowego "KNGK Geoinformatyka" trzecia edycja konferencji mającej na celu promowanie rozwiązań geoinformatycznych w projektach dotyczących środowiska naturalnego i antropogenicznego.

Konferencja ma na celu propagowanie wśród studentów kierunków środowiskowych technologi geoinformatycznych. Umiejętności geoinformatyczne są bowiem bardzo cenione przez przedsiębiorców na rynku pracy. Jednocześnie organizatorzy dają możliwość zaprezentowania swoich projektów przez biologów, geografów, osoby związane z ochroną środowiska czy geodezją, wszak spektrum projektów, w których warto sięgnąć po GIS, jest niemalże nieograniczona.

W związku z licznymi pytaniami potencjalnych uczestników konferencji związanymi z interpretacją pojęcia inżynierii środowiska, w tej edycji konferencji organizatorzy poszerzyli i dopracowali jej zakres tematyczny. W tym roku konferencja odnosi się do ogólnie pojętej geomatyki i geoinformatyki, czyli technologii CAD, GIS, SDI, BIM stosowanych do rozwiązywania problemów z zakresu środowiska. Na konferencję przyjmowane będą artykuły dotyczące wszystkich komponentów środowiska naturalnego i antropogenicznego, włączając w to zagadnienia ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami czy innych inżynierii: komunalnej, wodnej, sanitarnej itp., z zastrzeżeniem rozważania w nich problemów uwzględniających zjawiska lub relacje geoprzestrzenne.

Organizatorzy przekonują, że zeszłoroczna edycja pokazała, jak duże jest zainteresowanie tematyką i dlatego warto jest kontynuować tą inicjatywę. Jednodniowa konferencja podzielona będzie na dwa panele. W panelu przedpołudniowym odbędzie się sesja referatowa wraz z konkursem dla studentów I i II stopnia studiów, osobno przedstawią swoje projekty studenci III stopnia studiów. A po przerwie przeprowadzone zostaną warsztaty pozwalające uczestnikom na nabycie nowych umiejętności w zakresie GIS.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronie konferencji (www.giswis.agh.edu.pl) oraz zachęcają do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

dr inż. Artur Krawczyk, AGH

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018