V konferencja GIS w nauce - zapisy i program

Organizatorzy piątej edycji konferencji GIS w nauce opublikowali kolejny komunikat, w którym znajdziemy ramowy program oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów na konferencję.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 roku w Warszawie w roku dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego w salach wykładowych budynku Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych (Pałacu Uruskich-Czetwertyńskich) w kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu w centrum Warszawy. Zaproszenie do udziału, jako współgospodarze konferencji w Warszawie, przyjęli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, których nurt rozwoju i tematyki zastosowań GIS stanowi główną oś zainteresowań naukowych. Gospodarzem sesji poświęconej tematyce GIS i kartografii historycznej będą pracownicy naukowi Instytutu Historii PAN, sesji specjalnej poświęconej teledetekcji – pracownicy Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji WGiSR UW oraz sesji specjalnej poświęconej zastosowaniom GIS w hydrologii – pracownicy SGGW.

Tematyka wykładów:

  • Pozycja geoinformacji w nauce - Prof. nzw. dr hab. Zbigniew Zwoliński (UAM, Poznań)
  • Wykorzystanie teledetekcji hiperspektralnej w badaniach środowiska - Dr hab. Bogdan Zagajewski (UW, Warszawa)
  • Platforma Naukowych Analiz Geoprzestrzennych - jak zwiększyć efektywność badań? - Prof. nzw. dr hab. Dariusz Gotlib (PW, Warszawa)
  • Tożsamość, ciągłość i zmiana jednostek osadniczych w geoinformacji historycznej - Prof. nzw. dr hab. Bogumił Szady (KUL, Lublin)
  • Rozszerzona rzeczywistość i percepcja analogowych i cyfrowych map i obrazów - Prof. nzw. dr hab. Piotr Werner (UW, Warszawa)

Tematyka warsztatów:

  • Tworzenie aplikacji WebGIS z wykorzystaniem biblioteki Leaflet.js
  • Wykorzystanie Python window w ArcGIS do wspomagania geoprzetwarzania.
  • Mapa roślinności rzeczywistej - Klasyfikacja danych pozyskanych z wykorzystaniem wielosensorowej lotniczej platformy teledetekcyjnej.
  • Wprowadzenie do GIS i teledetekcji w R.
  • Smartfon sposób na wiarygodny pomiar GIS – warsztaty z aplikacji tMap .
  • ArcGIS Pro. Nowe narzędzie do tworzenia map .
  • Modelowanie 3D potencjalnych lokalizacji farm wiatrowych z wykorzystaniem danych LiDAR oraz narzędzi geoprzetwarzania (GIS).
  • Efektywne zbieranie danych przestrzennych w terenie: technologie pomiarowe GPS/GIS w naukach przyrodniczych.

Rejestracji na konferencję oraz zgłoszenia abstraktu przyjmowane są do 15 kwietnia. Ostateczny termin rejestracji uczestnictwa w konferencji bez referatów upływa 31 maja.

Szczegóły w Komunikacie nr II

Konferencje - aktualności

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

04 marca 2024

W dniu 23 maja 2024 r. odbędzie się konferencja podsumowująca projekt pt. „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych" organizowana przez Wojskową Akademię Techniczną.

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser