logo gisplay

Rozszerzona rzeczywistości w nawigacji Map Google?

Rozszerzona rzeczywistości w nawigacji Map GoogleGoogle rozpoczął testy swojej nawigacji wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość. Do nowej funkcji mają dostęp na razie tylko lokalni przewodnicy.

Pierwsze informacje o wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w nawigacji Map Google pojawiły się na konferncji Google I/O w maju ubiegłego roku. Po ośmiu miesiącach ciszy, w końcu nowa funkcja testowo wprowadzona została do aplikacji. Testowo, gdyż nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników (i jak informuje Google, nie wiadomo kiedy będzie), a jedynie dla tzw. lokalnych przewodników.

Zaletą nowej funkcji ma być uzyskanie dodatkowych informacji i wskazówek o najbliższym otoczeniu, ale także określenie dokładnej lokalizacji, kiedy zawodzi sygnał GPS.

Jak działa nawigacja AR?

Po uruchomieniu nawigacji i włączeniu trybu rozszerzonej rzeczywistości aktywuje się kamera i wyświetlony zostaje widok miejsca z naszego punktu widzenia (POV). Obraz z kamery porównywany jest z ogromną kolekcją zdjęć Street View, dzięki czemu aplikacja jest w stanie określić, w którym dokładnie miejscu się znajdujemy, a przede wszystkim w którą stronę jesteśmy zwróceni. Jednocześnie na tle widoku kamery pojawią się strzałki i podpisy, które prowadzą nas do wyznaczonego celu.

 

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018