logo gisplay

Firma Here zaprezentowała nową bibliotekę open source do tworzenia map 3D

Here prezentuje nową bibliotekę open source do mapowania 3DNowa biblioteka harp.gl została zbudowana na WebGL i three.js, dzięki czemu powinna funkcjonować szczególnie sprawnie w przypadku wizualizacji danych 3D i animacji map.

Przykładowe mapy utworzone za pomocą tego narzędzia możemy zobaczyć w sekcji przykładów na harp.gl – poza nimi znajdziemy tam mapy robocze i kod źródłowy. Znajdziemy tam również animowany obiekt three.js, tańczący na interaktywnej mapie oraz kilka bardziej tradycyjnych demówek, pokazujących m.in. jak używać różnych dostawców map i jak tworzyć wersje 3D.

Pomoc w tworzeniu map za pomocą harp.gl otrzymamy dzięki bogatej dokumentacji i samouczkowi. Co ważne, narzędzie to będzie sukcesywnie rozwijane przez HERE, które w najbliższych miesiącach doda m.in. możliwość używania modeli, terenu 3D i efektów filmowych.

Firma Here, która współpracuje m.in. z Audi, BMW, Cisco czy Boschem, specjalizująca się w oferowaniu rozwiązań lokalizacyjnych przede wszystkim dla branż: automotive, ubezpieczenia, Internet i media, płatności mobilne, sektor publiczny i infrastruktura, telekomunikacja, transport i logistyka.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018