logo gisplay

Ortofotomapa ma pomóc w weryfikacji lokalizacji obiektów z azbestem

Ortofotomapa ma pomóc w weryfikacji lokalizacji obiektów z azbestem (fot. Wikipedia)Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego szuka firmy, która przy pomocy ortofotomapy dokona weryfikacji danych dotyczących ok. 3100 obiektów z wyrobami zawierającymi azbest wykorzystywanymi przez przedsiębiorców na terenie województwa mazowieckiego.

Weryfikacja ma być prowadzona przy wykorzystaniu technologii geoinformatycznych (bez pracy w terenie). Jej celem jest aktualizacja posiadanych danych o lokalizacji obiektu z azbestem, a także potwierdzenie dalszego wykorzystywania wyrobów na danym obiekcie lub wskazanie roku demontażu/rozbiórki obiektu (wyłącznie dla płyt na dachu).

W celu realizacji zadania Urząd Marszałkowski udostępni wykonawcy  dane wymagające weryfikacji (łącznie ok. 3100 obiektów z terenu województwa), a także dane z bazy ewidencji gruntów i budynków w formie plików SHP, GML lub SWDE pozyskane od starostw oraz ortofotomapy dla obszaru województwa z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (wstępnie od 2005 r. do najbardziej aktualnych).

Wyniki weryfikacji i zastosowana metodyka mają być zaprezentowane podczas cyklu 3 seminariów szkoleniowych organizowanych dla gmin województwa - w dniach 19, 25 i 26 września 2019 r.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018