• gisplay.pl

Finał XI Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji

Uczestnicy z organizatorami i jury XI Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji (fot.OKTPG)Na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji.

W tym roku organizatorami Konkursu byli Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Do konkursu dopuszczonych zostało siedem prac realizowanych w roku akademickim 2018/2019. Sześć z nich uczestniczyło w finale (7 maja 2019 r.), podczas którego ich autorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich dokonań. 

  • I miejsce zajął Mateusz Kamiński z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie za pracę Koncepcja gry mobilnej o tematyce historycznej dla Lublina (opiekun dr hab. B. Konopska),

  • II miejsce Magdalena Łukosz oraz Anna Lisowska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę Pomiary interferometryczne zmian ukształtowania powierzchni ponad polami geotermalnymi (opiekun dr hab. inż. A. Malinowska),

  • a laureatką III miejsca została Nadzieja Avizhych z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. Adaptacja atlasu geograficznego Białorusi dla uczniów słabowidzących i niewidomych (opiekun dr Izabela Gołębiowska, konsultacja - mgr Mariusz Olczyk).

Fundatorami nagród byli: MGGP Sp. z o. o., ESRI Polska oraz Instytut Badawczy Leśnictwa.

Ponadto w XI Konkursie udział wzięły następujące osoby:

  • Przemysław Kujawa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - praca Ocena efektywności transportu miękkiego w Toruniu z wykorzystaniem geoanalityki (opiekun dr hab. Mieczysław Kunz),

  • Gracjan Macioszek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,- praca Generowanie modelu  3D Katedry gnieźnieńskiej na podstawie zdjęć z bezzałogowego statku powietrznego (opiekun dr inż. Łukasz Halik)

  • Krzysztof Pepłoński,WAT,Dynamiczna wizualizacja działań 1. Polskiej Dywizji Pancernej w Normandii w Systemie Informacji Terenowej (opiekun dr inż. Marta Kuźma).

Źródło: OKPTG

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser