logo gisplay

Z wizą czy bez wizy? Sprawdzisz na tej mapie

Planując większy wyjazd turystyczny, musimy pamiętać nie tylko o spakowaniu bagażu czy kupnie biletów, ale też o sprawdzeniu wszelkich formalności, bez których nie dostaniemy się do różnych państw na całym świecie. Jakie to formalności? Przede wszystkim obowiązek wizowy, który spotkamy jeszcze w wielu krajach, nie tylko tak egzotycznych jak Wietnam, Burkina Faso czy Gabon, ale też choćby Australia, Białoruś czy bardzo  popularny Egipt lub Turcja.

Z pomocą w ustaleniu wymogów dotyczących uzyskania wizy w danym kraju przychodzi nam portal Visalist, który nie tylko podaje porady dotyczące zyskania wizy, ale też wymagane dokumenty, lokalizacje ambasad, obowiązujące waluty i języki itp. Przydatne treści. Zaletą narzędzia oferowanego przez Visalist jest agregowanie niezbędnych podróżnikom treści w jednym miejscu: możemy znaleźć wymagania wizowe i listę kontrolną dokumentów dla 238 krajów. O wygodę obsługi dba czytelny interfejs, który domyślnie odnajduje kraj naszej lokalizacji i pozwala sprawdzić państwa, które możemy odwiedzić mając polski paszport.

Otrzymamy informacje o:

  • konieczności posiadania wizy bądź możliwości podróży bez niej;
  • odległość celu podróży,
  • strefie czasowej;
  • przydatnych wiadomościach (ambasady, porady innych podróżników, wymagane dokumenty itp.).

Informacje zawarte na portalu pochodzą ze źródeł publicznych, takich jak Wikipedia, ambasady i rządowe strony internetowe różnych krajów.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018