logo gisplay

Africa GeoPortal, czyli GIS na pomoc Afryce

Africa GeoPortalAfrica GeoPortal to oparta na chmurze platforma, zapewniająca bezpłatny dostęp do danych przestrzennych i narzędzi GIS, które mają pomóc w zrównoważonym rozwoju krajów afrykańskich.

Od 1990 r. ludność Afryki podwoiła się i obecnie ponad 80% mieszkańców mieszka na obszarach miejskich. Gwałtownie rosnąca populacja przynosi nowe wyzwania, w tym zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na mieszkania, systemy transportowe, infrastrukturę, podstawowe usługi i miejsca pracy. Planowanie przestrzenne może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju kontynentu, jeśli tylko będzie dobrze zarządzane. W tym ma pomóc nowa inicjatywa Esri - Africa GeoPortal - platforma do udostępniania i pracy z danymi przestrzennymi. Portal ma ułatwić wspierania narodów afrykańskich w zakresie pozytywnych przemian gospodarczych, społecznych i środowiskowych, adaptacji klimatu, ochrony i opieki zdrowotnej.

Platforma dostępna jest bezpłatnie po założeniu konta. Z udostępnionych danych i narzędzi może korzystać każdy, zarówno obywatele Afryki, jak i organizacje pozarządowe i międzynarodowe, a także środowiska akademickie oraz przedsiębiorstwa, których celem jest sprostania najpilniejszym wyzwaniom stojącym przed kontynentem.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018