logo gisplay

Africa GeoPortal, czyli GIS na pomoc Afryce

Africa GeoPortalAfrica GeoPortal to oparta na chmurze platforma, zapewniająca bezpłatny dostęp do danych przestrzennych i narzędzi GIS, które mają pomóc w zrównoważonym rozwoju krajów afrykańskich.

Od 1990 r. ludność Afryki podwoiła się i obecnie ponad 80% mieszkańców mieszka na obszarach miejskich. Gwałtownie rosnąca populacja przynosi nowe wyzwania, w tym zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania na mieszkania, systemy transportowe, infrastrukturę, podstawowe usługi i miejsca pracy. Planowanie przestrzenne może przyczynić się do zrównoważonego rozwoju kontynentu, jeśli tylko będzie dobrze zarządzane. W tym ma pomóc nowa inicjatywa Esri - Africa GeoPortal - platforma do udostępniania i pracy z danymi przestrzennymi. Portal ma ułatwić wspierania narodów afrykańskich w zakresie pozytywnych przemian gospodarczych, społecznych i środowiskowych, adaptacji klimatu, ochrony i opieki zdrowotnej.

Platforma dostępna jest bezpłatnie po założeniu konta. Z udostępnionych danych i narzędzi może korzystać każdy, zarówno obywatele Afryki, jak i organizacje pozarządowe i międzynarodowe, a także środowiska akademickie oraz przedsiębiorstwa, których celem jest sprostania najpilniejszym wyzwaniom stojącym przed kontynentem.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018