logo gisplay

Mapowy quiz ze znajomości flag

 The World Country FlagsEsri stworzyło ciekawy mapowy quiz The World Country Flags, który polega na odgadywaniu flag państw świata na interaktywnej mapie.

Zasady gry The World Country Flags są proste. Należy przeciągnąć flagę na właściwy kraj na mapie. Jeśli umieścimy flagę poprawnie, kraj zostanie wypełniony swoją flagą, a my dostajemy punkty - od 1 do 6 w zależności jak trudną flagę odgadnęliśmy. Do wyboru jest pięć różnych poziomów. Najłatwiejszy to "najbardziej rozpoznawalne flagi", w którym za odgadnięcie flag np. USA czy Niemiec otrzymamy 1 pkt., ale już za znajomość flag np. Nigeri czy Nowej Zelandii - 3 pkt. Pozostałe poziomy to: flagi najbogatszych państw, krajów o największej populacji, największych państw i największych gospodarek. 

Jeśli umieścimy flagę na niewłaściwym kraju, dostaniemy punkty karne. Maksymalnie możemy mieć 10 pomyłek.  W sumie do odgadnięcia jest 212 flag. Swój wynik można zapisać po zalogowaniu, a 10 najlepszych rezultatów sprawdzimy  w zakładce "Scorebooard". Obecnie (6 marca 2019) najlepszy wyniki to 681 punktów.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018