logo gisplay

Mapy dla narciarzy

OpenSnowMap Pierwszy śnieg za nami, zatem to dobry moment aby przedstawić krótki przegląd stron z mapami wyciągów i tras narciaskich.

OpenSnowMap - społecznościowe mapy tras narciarskich

OpenSnowMap to społecznościowy projekt działający na podobnej zasadzie jak OpenStreetMap, z tym że tutaj użytkownicy edytują dane z myślą o narciarzach. W efekcie mamy do dyspozycji bardzo dokładną mapę ośrodków narciarskich. Sprawdzimy na niej przebieg tras, które w zależności od trudności odróżnione są kolorami. Możemy także zobaczyć jak wygląda profil wysokościowy danej trasy, jakie wyciągi są dostępne oraz czy stoki są oświetlone. Natomiast przy minimalnym zoomie włączy się warstwa z danymi o zasięgu pokrywy śnieżnej z satelitarnych sensorów MODIS.

Serwis OpenSnowMap powstał w oparciu o wolne oprogramowanie oraz mapy OpenStreetMap. Jak czytamy na stronie projektu dane aktualizowane są codziennie, a w edycję map tras narciarskich zaangażowanych jest już kilka tys. użytkowników.

Skimap.org - mapy ośrodków narciarskich

Skimap.org to istniejący od 2008 roku serwis, gdzie znajdziemy mapy kilkunastu tysięcy ośrodków narciarskich na całym świecie, które możemy otworzyć lub pobrać w formacie PDF lub JPG.  W bazie znajduje się aż 3450 map ośrodków z Europy - głównie z Francji, Austrii, Włoch, Szwajcarii i Niemiec. Po zalogowaniu się do serwisu można samemu dodawać mapy. Udostępniono także usługę API.

Openskimap.org to interaktywna mapa serwisu Skimap.org z lokalizacją ośrodków narciarskich oraz zaznaczonymi wyciągami i trasami na podkładzie OSM.

Piste.io - mapy 3D dla narciarzy

Piste.io - mapy 3D dla narciarzy

Piste.io pozwala na przeglądanie modeli 3D najpopularniejszych kurortów narciarskich w Europie. Platforma opiera się na realnych wysokościach szczytów i danych z OpenStreetMap. Piste.io nie tylko udostępnia dobrej jakości modele 3D ośrodków narciarskich, ale również umożliwia „przeżycie” zjazdu po kliknięciu w dowolną trasę. Oprócz tego, możemy również zadecydować w jakich warunkach pogodowych chcemy szusować po wirtualnych stokach, czy przeglądać modele pasm górskich znajdujących się w okolicy kurortu. Do używania aplikacji wymagana jest przeglądarka z rozszerzeniem WebGL.

Wyciągi narciarskie w Google Maps

Oglądając Mapy Google w przybliżeniu ukażą się nam lokalizacje wyciągów narciarskich oznaczone czerwonymi kropkowanymi liniami.  W ich pobliżu powinien widoczny być także zielony marker z nazwą ośrodka. Gdy go klikniemy otworzy się karta z podstawowymi informacjami, a także zdjęciami, opiniami oraz linkiem do strony internetowej ośrodka. Niestety na mapach Google nie ma zaznaczonych wyciągów w Polsce.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018