logo gisplay

Aplikacja VentuSky z mapami opadów

Aplikacja VentuSky Interaktywna mapa VentuSky przedstawiające dane pogodowe wzbogacona została o nową warstwę z danymi radarowymi.

VentuSky to aplikacja pogodowa stworzona przez dwóch programistów z Czech. Popularność zdobyła dzięki intuicyjnej obsłudze oraz przyjemnym dla oka animacjom przedstawiającymi aktualne dane meteorologiczne oraz prognozy pogody. Nad udostępnioną ostatnio warstwą z danymi radarowymi czescy programiści pracowali ponad rok.  Nowa mapa obejmuje dane z 100 radarów z Europy oraz prawie 200 radarów z Ameryki Północnej, a także kilkudziesięciu z Azji. Aplikacja jako jedna z nielicznych na świecie przedstawia także opady w Afryce. Oprócz danych z radarów naziemnych aplikacja wykorzystuje zdjęcia satelitarne i modele predykcyjne. Obrazy radarowe aktualizowane są co 10 minut.

Warstwa radarowa pokazuje intensywność opadów, która przedstawiona jest za pomocą kolorów -  od niebieskiego do czerwonego w przypadku bardzo dużych opadów. Ponadto za pomocą kontrolek osi czasu, biegnących wzdłuż dolnej części mapy, można animować warstwę radaru, aby obserwować przemieszczanie się i rozwój opadów w czasie.

Mapa VentuSky jest dostępna pod adresem https://www.ventusky.com/ oraz jako aplikacja na urządzenia mobilne dla systemów Android i iOS za kilkanaście złotych.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018