logo gisplay

Aplikacja VentuSky z mapami opadów

Aplikacja VentuSky Interaktywna mapa VentuSky przedstawiające dane pogodowe wzbogacona została o nową warstwę z danymi radarowymi.

VentuSky to aplikacja pogodowa stworzona przez dwóch programistów z Czech. Popularność zdobyła dzięki intuicyjnej obsłudze oraz przyjemnym dla oka animacjom przedstawiającymi aktualne dane meteorologiczne oraz prognozy pogody. Nad udostępnioną ostatnio warstwą z danymi radarowymi czescy programiści pracowali ponad rok.  Nowa mapa obejmuje dane z 100 radarów z Europy oraz prawie 200 radarów z Ameryki Północnej, a także kilkudziesięciu z Azji. Aplikacja jako jedna z nielicznych na świecie przedstawia także opady w Afryce. Oprócz danych z radarów naziemnych aplikacja wykorzystuje zdjęcia satelitarne i modele predykcyjne. Obrazy radarowe aktualizowane są co 10 minut.

Warstwa radarowa pokazuje intensywność opadów, która przedstawiona jest za pomocą kolorów -  od niebieskiego do czerwonego w przypadku bardzo dużych opadów. Ponadto za pomocą kontrolek osi czasu, biegnących wzdłuż dolnej części mapy, można animować warstwę radaru, aby obserwować przemieszczanie się i rozwój opadów w czasie.

Mapa VentuSky jest dostępna pod adresem https://www.ventusky.com/ oraz jako aplikacja na urządzenia mobilne dla systemów Android i iOS za kilkanaście złotych.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018