logo gisplay

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki WarszawskiejWydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich z klas II i III do udziału w ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym, którego zwycięzcy mogą otrzymać indeks na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka.

Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów szkół średnich uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w technologiach geoinformacyjnych. W pierwszej edycji Konkursu wzięło udział ponad 250 uczniów, spośród których wyłoniono 30 finalistów, których gościliśmy na Politechnice Warszawskiej. W tym roku, po raz drugi głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie technologii firmy Google.

Geoinformatyka to jeden z trzech najbardziej obleganych kierunków studiów w Politechnice Warszawskiej (kilkunastu kandydatów na jedno miejsce). O atrakcyjności tego kierunku studiów w Politechnice Warszawskiej świadczy m.in. fakt dwukrotnego z rzędu przyznania przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa” certyfikatu „Studia z Przyszłością” (2016, 2017) oraz certyfikatu nadzwyczajnego „Laur Innowacji” (2017). Geoinformatyka jest również jednym z podobszarów tematycznych Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, które obejmują dziedziny gospodarki posiadające najwyższy potencjał naukowy i gospodarczy w skali kraju.

Konkurs składa się z trzech następujących części:

  • Eliminacji w dniach 10 grudnia 2018 r. – 2 lutego 2019 r.,
  • Etapu Centralnego i Finału dn. 22.03.2019 r.

Przed rozpoczęciem I etapu oraz przed Etapem Centralnym odbędą się bezpłatne szkolenia i warsztaty zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, umożliwiające profesjonalne przygotowanie do Konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu Konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.geoinformatyka.gik.pw.edu.pl oraz na profilu www.facebook.com/KonkursGeoinformatyczny.

Paweł J. Kowalski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu Geoinformatycznego

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018