logo gisplay

OneSoil Map - imponująca mapa upraw w Europie i USA

OneSoil MapOneSoil Map to interaktywna mapa przedstawiająca rozmieszczenie upraw w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dane obejmują ponad 57 milionów pól i zebrane zostały na podstawie analizy zdjęć satelitarnych.

OneSoil Map pokazuje lokalne i globalne trendy w produkcji roślinnej w ciągu ostatnich trzech lat. Stworzona została przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji rozpoznających rodzaje upraw na podstawie zobrazowań wykonanych przez satelity Sentinel programu Copernicus. Algorytmy te są w stanie rozpoznać 19 różnych upraw z ponad 90-procentową dokładnością - informuje twórca mapy, białoruski start-up, który specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań GIS w rolnictwie. 

Z mapy dowiemy się jakie są najpopularniejsze uprawy w danym kraju lub regionie, gdzie na przykład rośnie przesnica, kukurydza, jęczmień czy soja. Sprawdzimy ile hektarów ziemi uprawnej zostało przeznaczonych na każdy rodzaj uprawy i jaka jest średnia powierzchnia pola. Możemy także filtrować mapę według poszczególnych upraw, czy wyświetlić rozkład plonów z ostatnich trzech lat, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Na OneSoile Map prześledzimy również etapy rozwoju uprawianych roślin, które to algorytmy odczytały ze zdjęć satelitarnych.

Obecnie mapa przedstawia rozmieszczenie upraw w 42 krajach, ale Białorusini już teraz zapowiadają, że do 2020 roku ma obejmować pola z całego globu.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018