logo gisplay

Moon Trek - interaktywna mapa Księżyca

Moon Trek - interaktywna mapa Księżyca (fot. moontrek.jpl.nasa.gov)Premiera filmu "Pierwszy człowiek" o historii zespołu Neila Armstronga jest doskonałym powodem, by przypomnieć niedawną publikację NASA. Platforma jest następczynią Lunar Mapping and Modeling Portal. Od teraz użytkownicy mogą korzystać nie tylko z mapy, ale także z wizualizacji 3D oraz poprawionej nawigacji.

Platforma Moon Trek została stworzona przez zespół NASA z Jet Propulsion Lab and Caltech. Mapa pozwala na eksplorację Księżyca, poznanie szczegółowych informacji o historii badań naukowych, a także tych najnowszych odkryć.

Użytkownik może poruszać się po mapie za pomocą myszki, zbliżać obraz i oddalać. Można też sprawdzić szczegółowe informacje na temat konkretnych miejsc, jak na przykład pochodzenie i rozmiar któregoś z kraterów.

Co najciekawsze, platforma pozwala na wirtualne wycieczki za pomocą zestawów do wirtualnej rzeczywistości, a także na ściągnięcie danych i na przykład wydruk w 3D powierzchni Księżyca. Dostępna jest też cała baza danych o misjach eksplorujących Księżyc, obiektach takich jak kratery i inne form geologicznych czy instrumentach do badania obiektu.

Platforma najlepiej działa na na wersjach Google Chrome 18+ oraz Mozilla Firefox 40.0+. Obsługiwana jest także przez starsze wersje, jednak nie można wtedy korzystać z wizualizacji 3D.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018