logo gisplay

Living Atlas of the World – cały świat w jednym miejscu

Living Atlas of the WorldPowstały w 2014 roku Living Atlas of the World to obecnie największa kolekcja wiarygodnych i gotowych do użycia informacji geograficznych dostarczanych przez firmę Esri. Od początku istnienia aplikacji jest ona cały czas wzbogacana o nowe treści i funkcje, które pomagają administracji publicznej i biznesowi w podejmowaniu lepszych decyzji w oparciu o dane przestrzenne.

Living Atlas of the World zawiera m.in. mapy bazowe, dane demograficzne i informacje dotyczące stylu życia, informacje o ukształtowaniu terenu, wszelkiego rodzaju granice, informacje o transporcie, zdjęcia satelitarne, oceany oraz mapy historyczne, które można łączyć z własnymi danymi w celu tworzenia map i aplikacji, jak również wykonywania analiz. Na ten zbiór składają się opracowania Esri, jak i materiały od innych firm zewnętrznych i instytucji.

- Living Atlas of the World to jedyna tego typu aplikacja na świecie. Świadczy o tym jej bogaty zbiór danych, które pochodzą od całej społeczności ekspertów GIS i zasilane są innowacyjną technologią Esri. Połączenie tej technologii oraz danych od naszych użytkowników sprawia, że możemy przekształcać je w wartościowe usługi sieciowe – mówi Małgorzata Grzywacz, dyrektor marketingu w Esri Polska. Osoby korzystające z aplikacji mogą na przykład zgłębić szczegóły dotyczące zdrowia roślin, wilgotności gleby czy ilościowych zmian biologiczno-geograficznych zachodzących na przestrzeni czasu, co pozwala lepiej rozumieć środowisko i korzystniej planować przyszłe inwestycje oraz projekty.

Living Atlas of the World

Living Atlas of the World

Możliwości aplikacji są nieustannie poszerzane. Na dorocznej konferencji użytkowników Esri zaprezentowano innowacyjne modele wchodzące w skład Living Atlasu, m.in. Earth Systems Monitor, OpenStreetMap oraz Wayback Imaginery.

  • Earth Systems Monitor – to aplikacja umożliwiająca przeglądanie aktualnych, historycznych i prognozowanych danych dla lądów oraz oceanów. Pozwala na wyświetlanie treści przy pomocy map 2D i 3D. Umożliwia również szacowanie zmian liczby mieszkańców naszej planety oraz zdobywanie danych np. o temperaturze oceanów.
  • OpenStreetMap Vector Basemap – to otwarty projekt, zakładający współpracę społeczności kartografów, tworzących i zarządzających danymi o drogach, szlakach, budynkach, restauracjach itp. Efektem ich kooperacji będzie stworzenie edytowalnej mapy świata. Rozwiązanie to będzie bezpłatnie udostępnione w wersji beta wszystkim użytkowników i deweloperom ArcGIS. Kolejne aktualizacje pozwolą w pełni wykorzystać jego pełny potencjał.
  • Wayback Imagery – narzędzie dające dostęp do ponad 80 warstw obrazów satelitarnych zgromadzonych na przestrzeni ostatnich 5 lat. Każdy wpis zamieszczony w archiwum, opatrzony dokładną datą, umożliwia graficzne odwzorowanie ówczesnych uwarunkowań świata. Wayback Imagery pozwala śledzić zachodzące na powierzchni ziemi zmiany w prosty i rzetelny sposób.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018