• Artur Szyszka

Hexagon publikuje plan aktualizacji bazy zdjęć lotniczych z 2018 roku

Hexagon publikuje plan aktualizacji bazy zdjęć lotniczych z 2018 r.Hexagon Geosystems właśnie przedstawił plany rozszerzenia swojego serwisu zdjęć lotniczych (HxIP) z bieżącego rok. Wart uwagi jest fakt, ze w planach przewidziana jest duża aktualizacja dla terytorium Polski, a także Francji, Czech i Austrii.

W Ameryce Północnej przewidywana jest aktualizacja dla obszaru ponad 4,5 mln km2. W Europie ponad 900 tys km2 nowo zebranych i zaktualizowanych obszarów dołączy do dotychczasowego zbioru danych, oferując łącznie ponad 2,6 mln km2. Ten dodatkowy zastrzyk danych sprawi, że ​​HxIP stanie się jednym z najbardziej rozbudowanych serwisów zdjęciowych w Europie i na świecie.

"Ciągle rozszerzamy globalny zasięg HxIP i cieszymy się, że program w dalszym stopniu rośnie również w 2018 roku", powiedział John Welter, prezes Hexagon Geospatial Content Solutions. "Wzmagamy nasze wysiłki, aby HxIP był dostępny dla jeszcze większej liczby użytkowników końcowych. Wykorzystanie usługi w ciągu ostatnich 12 miesięcy znacząco wzrosło, dlatego nasze infrastrukturę techniczna wdrożyliśmy również do niemieckiego Frankfurtu i do usługi Amazon Web Service. Wszystko po to, aby dostarczyć naszym klientom jak najlepsze doświadczenia z pracy.

Hexagon publikuje plan aktualizacji bazy zdjęć lotniczych z 2018 r.

Hexagon Imagery Program (HxIP), to usługa hostowana w chmurze od 2014 roku, oferuje wysokiej jakości produkty oparte o obrazy lotnicze, m.in. ortofotomapy, stereopary zdjęć, zrasteryzowane chmury punktów, itp. Usługa działa na bazie płatnej subskrypcji, gdzie zdjęcia przesyłane są do oprogramowania klienta za pomocą technologii WMS. Dostawcami produktów są doświadczone firmy zewnętrzne, pracujące w oparciu o rozwiązania firmy Hexagon.

Do programu włączone są ortofotomapy oparte o 4-pasmowe (RGBN) zdjęcia. Dostępne są dwa standardy jakości bazujące na rozmiarze piksela w terenie (GSD):

  1. UAC dla GSD=15 cm dla obszaru miejskiego (> 50.000 mieszkańców),
  2. WAC dla GSD=30 cm dla pozostałych terenów.

Aby zobaczyć pokrycie danymi z poprzednich lat, a także aktualny stan i szczegółowy pogląd na zasięg danych, odwiedź link tutaj.

Artur Szyszka

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser