logo gisplay

GIS Challenge 2018 - wyniki

GIS Challenge 2018W dniach 16–18 maja 2018 r. w Lublinie po raz drugi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge. Która drużyna okazała się najlepsza?

Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge to wydarzenie skierowane do studentów z całej Polski. Jego główną ideą było sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych. W tym roku do Lublina przyjechało 130 studentów. Mistrzowstwa wygrała drużyna Politechniki Warszawskiej w składzie Michał Szkibiel i Karol Śpila.

GIS Challenge 2018 - wyniki

Mistrzostwa były także doskonałą okazją do zademonstrowania najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu geoinformatyki, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w grupie osób, które w swojej pracy zawodowej wykorzystują narzędzia GIS. Podczas Mistrzostw odbyły się dwa panele dyskusyjne, prezentacje sponsorskie oraz warsztaty dla uczestników.

Głównymi organizatorami wydarzenia były dwa Wydziały Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki. Współorganizatorami były jednostki naukowe z całej Polski (łącznie 16 uczelni z 10 miast), stowarzyszenia naukowe, działające na rzecz geoinformatyki oraz firmy, występujące w roli sponsorów.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018