logo gisplay

OpenLevelUp, czyli rzuty budynków na mapie

OpenLevelUpNarzędzie użyteczne jest przede wszystkim do przeglądania rzutów pomieszczeń muzeów, sklepów wielkopowierzchniowych czy urzędów. Sprawdzić można nie tylko powierzchnie i układ, ale także miejsca, gdzie są schody i windy.

OpenLevelUp.net jest dość proste w użyciu. Najpierw na ogólnej mapie pojawiają się kolorowe punkty, które pokazują liczbę danych budynków, które są dostępne do szczegółowego przeglądania. Po przybliżeniu pokazują się konkretne obiekty. Plan budynków można przeglądać po przybliżeniu zooma. Po prawej stronie jest możliwość zmiany piętra.

Mapa podzielona jest na dwa tryby: basic i advanced. Podstawowy pozwala sprawdzać dane piętro po piętrze, przeglądać szczegółowe informacje, takie jak: dostępność dla niepełnosprawnych, udogodnienia, długość, wysokość, materiał, liczbę pokoi, rodzaj schodów, windy, czy znajdujące się w środku przedmioty. Dodatkowo w niektórych analizowanych budynkach znajdują się zdjęcia pomieszczeń - nawet pokazujące wnętrze za pomocą zdjęć 360° (zdjęcia pochodzą z sieci, zasobów Wikimedia Commons, Mapillary oraz Flickr).

Tryb zaawansowany pozwala personalizować oglądane rzuty budynków: można wyłączyć wizualizacje konkretnych elementów, a także dodawać i przeglądać notatki z systemu Open Street Map oraz QR Code.

Liczba dostępnych rzutów pomieszczeń jest relatywnie niska. Projekt jednak jest wciąż rozwijany, dlatego można liczyć, że zasoby mapy będą coraz bogatsze.

JB

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018