logo gisplay

Nowa wtyczka QGIS pozwoli dodać warstwy WMS

QGIS WMSDo repozytorium wtyczek QGIS firmy GIS Support została dodana nowa wtyczka: Baza WMS. Pozwala on na dodanie warstw WMS z predefiniowanej listy, co ułatwia wielokrotne wyszukiwanie adresów do WMS na stronach WWW różnych instytucji.

Repozytorium wtyczek GIS Support powstało w celu popularyzacji QGIS w Polsce poprzez udostępnienia wygodnych i użytecznych narzędzi. Nowa wtyczka działa w wersji beta. Jak informuje GIS Support cały czas dodawane są adresy i jeszcze nie wszystkie działają poprawnie. Na początek będą dodawane adresy WMS oferujące usługi na poziomie kraju, następnie województw, a później (jeśli będzie taka potrzeba użytkowników) niższych poziomów administracyjnych. Dla każdego źródła oraz adresu przewidziane jest miejsce na opis (obecnie przeważnie puste) wraz z linkiem do dodatkowych informacji.

GIS Support liczy na pomoc społeczności. – Bardzo prosimy o podsyłanie adresów WMS, których jeszcze we wtyczce nie ma. Liczymy na współpracę z administratorami usług przy uzupełnianiu tych danych – dzięki temu użytkownicy QGIS otrzymają jeszcze bardziej przydatne narzędzie - czytamy na blogu firmy.

Instrukcje instalacji i używania znajdują się na stronie wtyczki.