logo gisplay

Nowa przeglądarka zobrazowań – Planet Explorer Beta

Planet Explorer BetaFirma Planet uruchomiła przeglądarkę umożliwiającym użytkownikom oglądanie zdjęć satelitarnych satelitarnych i obserwowanie zmian zachodzących codziennie na całej Ziemi.

Zobrazowania satelitarne mogą być wykorzystywane w nauce oraz wielu dziedzinach życia codziennego. Właściwie nie ma obszaru badań, gdzie nie dałoby się zaimplementować rozwiązań teledetekcyjnych. Kto jednak chociaż raz próbował odnaleźć zobrazowanie odpowiednie dla swoich badań, ten wie jak ważna jest czytelna i prosta w obsłudze przeglądarka. Obecnie obrazy satelitarne można przeglądać wykorzystując różne przeglądarki, jednak naszą uwagę szczególnie przykuła nowa wersja API - Planet Explorer Beta wprowadzona kilka dni temu przez firmę Planet. Ta amerykańska spółka posiada obecnie, największą w historii ludzkości konstelację, składającą się z 149 satelitów.

Planet Explorer Beta jest narzędziem umożliwiającym użytkownikom przeglądanie danych satelitarnych i obserwowanie zmian zachodzących codziennie na całej Ziemi. Użytkownicy mogą po raz pierwszy podejrzeć zmiany zachodzące z dnia na dzień na całym świecie. Sami twórcy przeglądarki, przyznają jak bardzo zaskakują ich codzienne zmiany naszej Planety. W prawie każdym kolejnym obrazie można zaobserwować różnice, raz zmienia się poziom wód, innym razem można zobaczyć ścięte drzewo, czy wykoszone pole.

Nowa przeglądarka daje użytkownikowi przede wszystkim dostęp do unikatowych kolekcji obrazów firmy Planet. Jednak to nie wszystko. Można w niej przeglądać również zobrazowania Landsat 8, czy Sentinel-2. Każdy korzystając z wygodnej osi czasu oraz narzędzia do porównywania zdjęć, może obserwować zmieniający się z dnia na dzień świat. Daje to nam gwarancję, że pobrane dane spełnią nasze oczekiwania i pozwolą na wykonywania ciekawych analiz. Obrazy Planet ze względu na bardzo częstą rewizytę, są szczególnie przydatne w monitorowaniu wszelkich zmian. Z powodzeniem są już stosowane w leśnictwie, rolnictwie precyzyjny, zarządzaniu kryzysowym, czy obronności.

Wyłącznym dystrybutorem zobrazowań Planet jest w Polsce krakowska firma geoinformatyczna ProGea 4D, która z chęcią udzieli wszelkim zainteresowanym osobom dodatkowych informacji na temat tych zobrazowań.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment