logo gisplay

Odpowiedź Ministra na apel geodetów

Organizacje geodezyjne i kartograficzne, które podpisały porozumienie o współpracy „APEL45”Stowarzyszenie Geodetów Polskich na swojej stronie umieściło odpowiedź Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego na wystąpienie Partnerów Porozumienia APEL45  o włączenie  do zespołu doradczego do przygotowania założeń reformy procesu inwestycyjno-budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego również przedstawicieli geodetów i kartografów.

Przypomnijmy, że w połowie maja br. organizacje geodezyjne i kartograficzne podpisały porozumienie o współpracy „APEL45” zobowiązujące do współpracy w celu wypracowania wspólnych stanowisk dotyczących zmian w prawie geodezyjnym. Pod porozumieniem podpisało się sześć organizacji: Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Polska Geodezja Komercyjna, Polskie Towarzystwo Geodezyjne, Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Porozumienie Lokalnych Stowarzyszeń Geodetów oraz Geodezyjna Izba Gospodarcza.

Zgodnie z porozumieniem organizacje zobowiązują się do wspólnych działań dotyczących m.in. powołania komisji kodyfikacyjnej do opracowania nowej ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne oraz likwidację barier biurokratycznych i reforma PZGiK. Celem współpracy jest także kontynuacji dialogu na temat możliwości ewentualnego utworzenia samorządu zawodowego w najbliższej przyszłości.

Odpowiedź Ministra

 

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018