logo gisplay

Leica Geosystems prezentuje niewymagający kalibracji odbiornik GNSS z kompensacją pochylenia

Leica GS18 T w akcji (fot. Leica Geosystems)Firma Leica Geosystems przedstawiła odbiornik GNSS RTK Leica GS18 T, który nie wymaga kalibracji, a także najnowszą wersję oprogramowania polowego Leica Captivate oraz oprogramowania biurowego Leica Infinity.

GNSS RTK, GS18 T jest pierwszym odbiornikiem niewymagającym kalibracji i posiadającym funkcję kompensacji pochylenia, która jest odporna na zakłócenia magnetyczne. Pomiary GNSS mogą być wykonane z dowolnego miejsca, oszczędzając użytkownikowi do 20% czasu spędzonego w terenie w stosunku do konwencjonalnych metod pomiaru. Praca z GS18 T nie wymaga trzymania tyczki w pionie i poziomowania libelli. Jest to jedyny odbiornik GNSS RTK wykorzystujący inercyjną jednostkę pomiarową (IMU) a nie kompas, dzięki czemu użytkownik może wykonać pomiary z pochyloną tyczką np. blisko budynku, pod samochodem czy blisko metalowych przedmiotów.

Aktualizacja oprogramowania polowego i biurowego wspiera nową funkcjonalność kompensacji pochylenia GS18 T. Captivate umożliwia konfigurację odbiornika GS18 T i wszystkich aplikacji pomiarowych oraz tyczenia i wizualizuje pomiar z wykorzystaniem kompensacji pochylenia. Mierzone dane można bezpośrednio zaimportować do oprogramowania Infinity lub wyeksportować do różnych formatów kompatybilnych z pakietami CAD. W Infinity, użytkownik może wizualizować zmierzone dane, jednocześnie tworząc dla siebie lub klientów raporty prac gwarantujące jakość wykonanej pracy.

Źródło: Leica Geosystems

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment